Management

 • Alicja Grawon-Jaksik - Prezes Izby 
  Artcore

  Prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, wcześniej dyrektor Izby w latach 2013-2017. Między 2016-2018 Członkini Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Regionalnego Funduszu Filmowego. Między 2011-2015 Sekretarz Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego w Warszawie, obecnie jego arbiter. W 2011-2013 reprezentantka Ministra Kultury w Komitecie programu MEDIA w Brukseli.
  Współpracuje z firmami producenckimi jako producent finansowy, towarzyszący i konsultant przy produkcjach filmowych i serialowych, specjalizując się w kwestiach prawnych oraz biznesowo-finansowych. Członkini zespołu powołanego przez wiceministra kultury ds. opracowania założeń ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej (tzw. 'cash rebate' w Polsce). Ukończyła kurs dla Członków Rad Nadzorczych i Zarządów Certyfikowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa, zakończony egzaminem państwowym.
  W 2019 roku mentorka w ramach Media Biz Hub („Media Biznes Startup”) przy PWSFTiTv w Łodzi. Inicjatorka programu Akcelerator dla młodych przedsiębiorców z sektora AV.
  Absolwentka WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i studiów doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie (bez uzyskania tytułu). Gościnny wykładowca kilku uczelni filmowych.

 • Opus Film 
  Piotr Dzięcioł

  Producent filmowy, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w szkole filmowej w Łodzi. Całe życie zawodowe związany z branżą filmową. Od 1991 r. właściciel studia Opus Film, realizującego filmy reklamowe, fabularne, dokumentalne i programy telewizyjne. Jest producentem takich filmów jak nagrodzona Oscarem „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Kongres” Ari Folmana, „Wymyk” Graga Zglińskiego, „Cudowne lato” Ryszarda Brylskiego czy „Zero” Pawła Borowskiego. Od 2004 r. jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, w latach 2008-2011 był członkiem Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od czterech kadencji zasiada w Zarządzie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

 • Monika Głowacka - Wiceprezes Izby 
  EC1 Łódź — Miasto Kultury

  Związana z branżą filmową od 2007 roku od momentu rozpoczęcia prac nad powołaniem w strukturach Urzędu Miasta Łodzi Zespołu ds. Filmu (Łódź Film Commission) odpowiedzialnego za pomoc organizacyjno – logistyczną ekipom filmowym realizującym zdjęcia w Łodzi. Od 2009 r. Łódzki Komisarz Filmowy, obecnie kierownik Wydziału Łódź Film Commission w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Od 2010 r. zarządza również pracami Łódzkiego Funduszu Filmowego.
  Jest reprezentantką Łódzkiej Komisji Filmowej w organizacjach branżowych: AFCI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Komisarzy Filmowych), Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, w której od 2019 przewodniczy Sekcji Regionalnych Funduszy Filmowych oraz CineRegio, organizacji zrzeszającej europejskie fundusze filmowe.
  Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z ekipami filmowymi. Na koncie ma współpracę przy takich produkcjach jak: „W ciemności” reż. A. Holland, „Ida”, „Zimna wojna” reż. P. Pawlikowski, „Powidoki” reż. A. Wajda, „Who will write our history” reż. Robert Grossmann.

 • WJTeam 
  Wojciech Leszczyński

  Absolwent Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Informatyki na Politechnice Łódzkiej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in jako kierownik produkcji fabuły, dokumentu, a później już jako producent głównie przy filmach animowanych. Przez dłuższy czas współpracował ze studiem Se-Ma-For przy realizacji wielu filmów animowanych m.in. przy filmach barci Quay czy Marka Skrobeckiego. Razem z Justyną Rucińską i Anną Mroczek współtworzy obecnie zespół producencki WJTeam, który zajmuje się produkcją filmową. W profilu firmy wyraźnie dominuje film animowany, jednak w swoich projektach nie ogranicza się wyłącznie do tego gatunku, łącząc animację, film fabularny i dokumentalny, realizuje też teledyski. Jako producenci wiodący założyciele WJTeam byli odpowiedzialni za produkcję filmów autorskich m.in. filmów Anny Błaszczyk – „Trzej Królowie”, Balbiny Bruszewskiej – „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”, Natalii Brożyńskiej – „Doradcy króla Hydropsa” czy Anity Kwiatkowskiej-Naqvi - "Locus". Wojciech Leszczyński jest także jednym z pomysłodawców i założycieli, a także członkiem zarządu Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji (SPPA).

 • Domino Film 
  Małgorzata Domin

  Absolwentka produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Podyplomowego Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Właścicielka Domino Film, które produkuje filmy fabularne i dokumentalne. Producent wykonawczy filmów Lecha Majewskiego: Młyn i krzyż i Dolina bogów. Jako producent wiodący zadebiutowała filmem dla dzieci Klub Włóczykijów.

 • Stanisław Zaborowski 
  Silver Frame

  Właściciel firmy Silver Frame. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. W okresie 2007-2013 związany z Telewizją Polską, TVN oraz Polskim Radiem. Były członek Chinese Europien Partnership of Development. Ukończył e-learning kurs Digital Storytelling na University of Birmingham oraz The Business Of Film na Open University. Przewodniczący Sekcji Młodych Producentów w KIPA. W 2019 został uhonorowany tytułem Emerging Producer przez Ji.hlava IDFF.

 • Joanna Szymańska 
  SHIPsBOY

  Producent i producent wykonawczy. Absolwentka filmoznawstwa na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2011-2013 kierownik Działu Produkcji w Wajda Studio. Współwłaścicielka firmy producenckiej SHIPsBOY. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Współzałożycielka Sekcji Młodych Producentów KIPA, w latach 2013-2016 jej przewodnicząca. Od roku 2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 • Małgorzata Staroń 
  Staroń-Film

  Jest założycielką warszawskiej firmy producenckiej Staroń-Film, którą wspólnie z mężem Wojciechem Staroniem powołała w 2005 roku. Wyprodukowała m.in. dwa filmy dokumentalne: „Argentyńską lekcję” i „Braci” (oba filmy wyreżyserowane przez Wojciecha Staronia) oraz jako koproducentka dwa filmy Diego Lermana: „Pod ochroną” i „Rodzina na sprzedaż” oraz wyróżnioną Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie „Nagrodę” Pauli Markovitch. Obecnie pracuje nad kolejnym projektem w reżyserii Wojciecha Staronia pt. „Widzę”. Znalazła się w gronie uczestników prestiżowego programu „Producers on the Move”, który odbędzie się podczas 72. edycji festiwalu w Cannes.

Partnerzy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!