Filmy producentów Sekcji w Gdyni!

FFG_pozytyw_RGB

Podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zostanie zaprezentowanych sześć filmów wyprodukowanych przez producentów z Sekcji.

Do konkursu INNE SPOJRZENIE został zakwalifikowany film Biuro budowy pomnika w reż.Karoliny Breguły, którego producentką jest Aleksandra Wojtaszek z TOUCH Films. W KONKURSIE MŁODEGO KINA znalazło się aż pięć filmów, którego z ramienia Warszawskiej Szkoły Filmowej producentką jest Maria Pułaska -Białkowska.

Festiwal Filmowy w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu

Opisy filmów

Biuro budowy pomnika
reż. Karolina Breguła

Film o uwięzieniu w tęsknocie do miejsca, którego nie ma. Historia niewielkiej grupy ludzi pochodzących z miasta, które przestało istnieć. Zmuszeni do przeprowadzki, bohaterowie nieporadnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wśród nich jest sprzedawczyni biletów. Kobieta zaniedbuje swoje obowiązki zawodowe i życie osobiste, bez reszty oddając się nietypowej pasji jaką jest zbieranie zębów w ten sposób wypełniając pustkę w swoim życiu i próbując zbudować nową reprezentację ludzi, którzy pochodzą z nieistniejącego miejsca.

Fly Alone
reż. Klaudia Bielecka

Polskie wybrzeże, końcówka lata. Samotna dziewczyna borykająca się z Zespołem Tourette’a spotyka na plaży chłopaka puszczającego latawiec. Jest zafascynowana kontrolą, jaką ma on nad lotem. Jej samej brakuje kontroli nawet nad własnym ciałem. Tymczasem chłopak, pod którego zachowaniem i obsesjami kryje się Zespół Aspergera, dotąd zawsze „latał sam”. Teraz na jego drodze pojawia się nieznajoma, która burzy istniejący porządek.

Pierwsze
reż. Monika Majorek

Pierwsze uczucia i pierwsze rozczarowania w życiu jedenastoletniego Małego, który wraz z ojcem przyjeżdża do dziadka na Ukrainę w czasie letnich wakacji.
Film jest historią pierwszej miłości Małego. Poprzez opowieść o jego uczuciu do ukraińskiej Dziewczynki ukazuje związek świata dorosłych ze światem dzieci.

Spotkanie
reż. Ina Hrabarenka

Emerytowany mężczyzna prowadzi samotne życie. Unika ludzi i każdy dzień spędza dokładnie tak samo jak poprzedni. Ale pewnego dnia dochodzi do spotkania, które wszystko zmienia.

Spowiedź
reż. Eliasz Waszczuk

Historia Ukrainki, która próbuje się dostać do szkoły aktorskiej w Polsce. Podczas egzaminu przypomina sobie traumatyczne momenty ze swego życia.

Toast
reż. Filip Hillesland

Historia trzydziestolatka, który musi się zmierzyć z niespodziewaną diagnozą – jest bezpłodny. Okoliczności związane z przygotowaniami do ślubu powiększają jego dylemat czy wyjawić prawdę ukochanej.

Powrót