Jakub Gierszał zagra matematycznego geniusza

JAKUB GIERSZAŁ_PRZYGODY MATEMATYKA

fot. (c) Shipsboy/Dragonfly Films

W czasie trwającego właśnie Berlinale producenci filmu „PRZYGODY MATEMATYKA” ogłosili, że w rolę Stanisława Ulama wcieli się Jakub Gierszał.

Nagrodzony tytułem European Shooting Star 2012 i wyróżniony przez magazyn Variety Gierszał ma na swoim koncie role w takich filmach jak Sala samobójców czy Córki dancingu. W konkursie trwającego 67. Berlinale znajduje się także najnowszy film z jego udziałem: Pokot w reżyserii Agnieszki Holland. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Jakubem, który ma już uznaną europejską markę – mówi Lena Vurma, niemiecka producentka filmu – Znam filmu z jego udziałem i wierzę, że Stanisław Ulam będzie w jego wykonaniu bohaterem pełnym emocji i prawdy – dodaje. W tej chwili trwają castingi do roli młodszego z braci Ulamów – Adama. Za reżyserię polskiej obsady odpowiadają Ewa Hornich i Małgorzata Lipmann.

Scenariusz filmu „PRZYGODY MATEMATYKA” oparty jest o autobiografię Ulama o tym samym tytule. Film produkują wspólnie Lena Vurma (Dragonfly Films, Niemcy) oraz Joanna Szymańska i Dawid Janicki (Shipsboy, Polska). Do grona producentów dołączyła także doświadczona producentka z Kanady – Mary Young Leckie (Solo Productions, Kanada). Rozwój projektu wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego. Zakończenie prac developmentowych zaplanowane jest na sierpień bieżącego roku.

Powrót