Obecność Sekcji w Cannes

cannes_festival_poster_drupal

Na tegorocznym, 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes
i towarzyszących jemu targach Marché du Film, obecni będą producenci z Sekcji KIPA oraz ich projekty.

W branżowych spotkaniach Producers Network weźmie udział Marta Lewandowska z NO SUGAR FILMS, która zostanie zaprezentowana w ramach Polish Spotlight, jako jedna z pięciu polskich producentów wybranych przez PISF.
W spotkaniach weźmie także udział Jan Kwieciński (AKSON Studio), który będzie promował najnowszą produkcję PANIC ATTACK w reż. Pawła Maślony.

Ponadto, film TALES OF MEXICO, meksykańsko-polska produkcja, którego koproducentkami są Marta Lewandowska i Marta Habior będzie prezentowany na dwóch zamkniętych pokazach w ramach Marché du Film.

W programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes (prezentacja projektów work-in-progress) przedstawione zostaną fragmenty filmu dokumentalnego DIAGNOZA w reżyserii Ewy Podgórskiej, którego producentką jest Małgorzata Wabińska (Entertain Pictures).

W przeglądzie filmów krótkometrażowych Short Film Corner znajdzie się CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY US Balbiny Bruszewskiej,  którego producentem jest Wojtek Leszczyński z WJTeam.

Wśród producentów, którzy będą promowali swoje produkcje będzie także Agnieszka Dziedzic (Koi Studio) z filmem TARAPATY w reż. Marty Karwowskiej.

Podczas tegorocznego festiwalu Joanna Rybus wspiera zespół HanWay Films, agencję sprzedaży filmów z Londynu, utworzoną przez wielokrotnie nagradzanego Oscarem producenta, Jerremiego Thomasa. W tym roku aż cztery filmy z katalogu HanWay Films znalazły się w Cannes.

Więcej informacji o obecności polskich twórców w Cannes na stronie PISF.

 

© Bronx (Paris). Photo: Claudia Cardinale © Archivio Cameraphoto Epoche/Getty Images

 

Powrót