Projekty młodych producentów z dotacjami PISF!

pisf

W drugiej sesji 2016 r. w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej czterech producentów należących do Sekcji otrzymało dofinansowanie na rozwój lub produkcję filmów.

Dotację na produkcję filmu dokumentalnego otrzymała firma Before My Eyes
na debiut reżyserski Artura Wierzbickiego, MARZENIA WRESTLERA.

W priorytecie Rozwój projektu – filmy dokumentalne, dofinansowanie otrzymały: Shipsboy na projekt PORTRETY WOJENNE: KOBIETY, który wyreżyserują: Jędrzej Bączyk, Julia Ruszkiewicz, Karolina Bielawska, Marcin Kopeć oraz Michał Wnuk, a także Koi Studio na projekt NURT w reżyserii Grega Zglinskiego i Rafała Skalskiego.

Dotację na development filmu animowanego otrzymał projekt produkowany przez WJTeam – MOST, którego reżyserem jest Izumi Yoshida.

Poniżej krótko o wybranych projektach:

Przemysław Miękinia – Before My Eyes

Marcin Michalski (ringowy pseudonim Jędruś Bułecka) to pierwszy pochodzący z Polski wrestler, czyli zapaśnik amerykańskiej odmiany tego sportu. Marcin w prawdziwym życiu jest doktorantem i poważnym wykładowcą akademickim, ale jego ekscentryczna pasja jest powodem wielu nieporozumień i konfliktów z najbliższymi. Kontrast pomiędzy tymi skrajnie odmiennymi osobowościami pozwoli wnikliwie przyjrzeć się życiu bohatera oraz poszukiwaniu przez niego szczęścia i miejsca dla wymagającej poświęcenia  miłości.

Joanna Szymańska, Dawid Janicki – Shipsboy

PORTRETY WOJENNE: KOBIETY to rozwinięcie animowanej dokumentalnej serii PORTRETY WOJENNE (2014). Każdy z odcinków opowie historię życia jednej
z pięciu wielowymiarowych i barwnych bohaterek II wojny światowej.
Na etapie rozwoju projekt wspierają TVP2, Filmoteka Narodowa i ARTCORE.

Wojtek Leszczyński, Anna Mroczek – WJTeam

MOST będzie filmem animowanym, realizowanym w technice lalkowej,
o charakterze impresji dokumentalnej, opowiadający historię, która w latach dwudziestych XX wieku połączyła dwa narody Japonię i Polskę i przetrwała do dnia dzisiejszego.

Informacje o wszystkich projektach dofinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej znajdują się na stronie PISF.

Powrót