Projekty młodych producentów z dotacjami PISF!

PisfPol_beztla

Trzech producentów należących do Sekcji Młodych otrzymało dotacje w ramach pierwszej sesji 2017 roku w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Dotację na produkcję filmu dokumentalnego, debiutu Michała Kaweckiego pt. ANTYBOHATER otrzymało Wajda Studio, którego producentką jest Zuzanna Król. Dofinansowanie produkcji filmu animowanego otrzymał projekt SKAFANDER KLINGERTA, produkowany i reżyserowany przez Artura Wyrzykowskiego
z ARTCORE. W priorytecie międzynarodowych koprodukcji mniejszościowych dofinansowanie otrzymały dwa projekty. Akson Studio i Jan Kwieciński otrzymał dotację na produkcję filmu fabularnego OSTATNIA PODRÓŻ PANA PICHONA, którego reżyserem jest Soren Kragh-Jacobsen.  Jako jedyny film dokumentalny, wsparcie otrzymał projekt THE DIRECTOR’S CHAIR w reżyserii Sophie Delvallee. Polskim koproducentem jest Małgorzata Wabińska, Entertain Pictures.

Ponadto, stypendium scenariuszowe otrzymał Emil Płoszajski, który z Arturem Wyrzykowskim bierze udział w warsztatach Kino Dzieci Pro. Pod opieką Philipa LaZebnika wspólnie rozwijają świąteczny musical o rodzinie (i facecie w stroju kota), która walczy w konkursie talentów o swój dom i przy okazji odkrywa, że najważniejsze w rodzinie to być razem.

Poniżej krótko o projektach:

Zuzanna Król, ANTYBOHATER
Michał jest wielokrotnym mistrzem Polski w slalomie gigancie i kombinacji alpejskiej. Nie posiada w pełni wykształconych rąk i nóg. Dostaje szansę od swojego trenera Janusza aby pojechać na Paraolimpiadę do  Korei w 2018. Jedyny warunek jaki musi spełnić to regularnie trenować, z czym Michał ma problem oraz nie wejść ponownie w konflikt z prawem.

Artur Wyrzykowski, SKAFANDER KLINGERTA
Krótkometrażowa animacja realizowana techniką rotoskopii. Jest to przygodowa opowieść familijna o małej dziewczynce, która musi pokonać potwora, żeby odnaleźć brata i zjednoczyć swoją rodzinę. Opowiada o pierwszym w dziejach świata skafandrze do nurkowania, który został wynaleziony przez Karla Klingerta pod koniec osiemnastego wieku we Wrocławiu.

Jan Kwieciński, OSTATNIA PODRÓŻ PANA PICHONA
Szkocja, 1848 rok. We Francji wybuchła Rewolucja Lutowa. Słynny kompozytor, Fryderyk Chopin (38 lat), jest na uchodźstwie na Wyspach Brytyjskich. Kiedy słabnie na koncercie wycieńczony gruźlicą, zdesperowany Chopin postanawia ratować swoje życie, udając się na odległe angielskie moczary, gdzie, jak wieść niesie, przebywa mędrzec o uzdrowicielskich mocach, który mógłby go wyleczyć…

Małgorzata Wabińska, THE DIRECTOR’S CHAIR
Marokański reżyser, który spędził w Polsce swoją młodość, po dziesięciu latach izolacji, mimo zaawansowanego wieku, hemiplegii i wózka inwalidzkiego, powraca do pracy nad projektem życia, który może okazać się jego ostatnim.

 

Informacje o wszystkich projektach dofinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej znajdują się na stronie PISF.

Powrót