Projekty młodych producentów z dotacjami PISF!

PisfPol_beztla

Producenci należący do Sekcji otrzymali dotacje w ramach trzeciej w tym roku sesji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.
W priorytecie Produkcja oraz rozwój projektu: pełnometrażowe filmy fabularne i animowane dla młodego widza lub widowni familijnej dotację otrzymała producentka, Aleksandra Wojtaszek (Touchfilms), dla projektu WIGILIJNE ŻYCZENIE.

Dofinansowanie dla międzynarodowych koprodukcji mniejszościowych otrzymały projekty producentów: Joanny Szymańskiej i Dawida Janickiego (Shipsboy) dla filmu GENIUSZE, który reżyseruje Thorsten Klein oraz Agata Szymańska i Magdalena Kamińska (Balapolis) dla filmu THE HUNTER’S SON (reż. Ricky Rijneke).

W priorytecie Produkcja filmów fabularnych, dofinansowanie otrzymał projekt w reżyserii Leszka Dawida – BROAD PEAK, produkowany przez Macieja Rzączyńskiego, Krzysztofa Rzączyńskiego i Dawida Janickiego (East Studio).

Dofinansowanie otrzymały również produkcje dokumentalne: WORKCENTER w reż. Anieli Gabryel, prod. przez Agnieszkę Dziedzic (Koi Studio) i SOUND-MAN w reż. Mai Baczyńskiej, prod. przez Małgorzatę Wabińską (Entertain Pictures) oraz produkcja animowana – METRO w reż. Natalii Krawczuk, prod. przez Wojtka Leszczyńskiego (WJT).

Opisy wybranych projektów:

BROAD PEAK
Najnowszy projekt autora głośnego JESTEŚ BOGIEM to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Rozpoczyna się i kończy na Broad Peak – jednej z najtrudniejszych gór świata, jednocześnie wspaniałym i tragicznym symbolu polskiego himalaizmu. Broad Peak to trzymająca w napięciu opowieść o pięknej i niszczycielskiej pasji oraz determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi oddzielającej życie i śmierć. Zdjęcia do filmu rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Autorem scenariusza jest Łukasz Ludkowski, za zdjęcia odpowiadał będzie Łukasz Gutt.

WIGILIJNE ŻYCZENIE
Trzy lata temu zmarł ojciec Zosi i Adasia. Dla Zosi Boże Narodzenie to najtrudniejszy czas roku. Jej sekretnym życzeniem jest, aby Święty Mikołaj, w którego ona i jej brat wierzą, zwrócił im tatusia. Pewnego dnia ich mama Ewa przedstawia swojego przyjaciela Marka. Ewa go kocha, jednak Zosia po prostu go nie znosi. Marek rozumie, że jedyna droga do serca Ewy prowadzi przez akceptację Zosi. Przebiera się więc za Świętego Mikołaja, aby przekonać Zosię, że to on (Marek) będzie najlepszym prezentem wigilijnym dla jej mamy i nowym tatusiem dla nich.

Informacja zaktualizowana w dn. 24.01.2018

Powrót