Projekty młodych producentów z dotacjami PISF!

pisf

W pierwszej sesji 2016 r. w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej aż czterech producentów należących do Sekcji otrzymało dofinansowanie na rozwój lub produkcję filmów.

Dotacje na produkcję pełnometrażowych filmów fabularnych otrzymały: touchFILMS na swój pełnometrażowy debiut fabularny pt. BIURO BUDOWY POMNIKA w reżyserii Karoliny Breguły. Filmpolis zaś na produkcję filmu
pt. WILKOŁAK w reżyserii Adriana Panka.

Koi Studio w priorytecie: Kino dla młodego widza i widowni familijnej dostało dofinansowanie na film TARAPATY w reżyserii Marty Karwowskiej, a także dotację na produkcję filmu dokumentalnego pt. SZTUKA ZROZUMIENIA w reżyserii Mateja Bobrika, który uczestniczy również w programie DOC LAB POLAND GO.

Dofinansowanie PISF otrzymały także projekty będące w fazie rozwoju. SHIPSBOY, przy wsparciu Polsko-Niemieckiego Funduszu Developmentowego pracować będzie nad fabułą PRZYGODY MATEMATYKA (więcej na ten temat tutaj) oraz nad pełnometrażowym dokumentalnym debiutem Stefana Łazarskiego pt. GENERACJA YOUTUBE. Projekt ten bierze też udział w warsztatach developmentowych DOC LAB POLAND START.

Poniżej krótko o wybranych projektach:

Aleksandra Wojtaszek – touchFILMS

BIURO BUDOWY POMNIKA to opowieść o ludziach, pochodzących z miasta, które przestało istnieć. Zmuszeni do przeprowadzki, zamieszkali w gigantycznym opuszczonym betonowym kompleksie, w sercu tętniącego życiem miasta. Ten tymczasowy dom przeznaczony jest do wyburzenia, bohaterowie więc wkrótce znowu będę musieli szukać dla siebie miejsca.

Film, powstający w Glasgow, we współpracy z Market Gallery ze Szkocji, reżyseruje artystka wizualna – Karolina Breguła. Planowana premiera: lato 2016r. Trailer filmu.

Agnieszka Dziedzic – Koi Studio

TARAPATY to opowieść o dziecięcych przygodach, które mogą wydarzyć się tuż za rogiem, samotności z powodu nieobecnych rodziców i o przyjaźni, której nic tak nie cementuje jak wspólne kłopoty.

Film SZTUKA ZROZUMIENIA mówi o grupie młodych Japończyków, która rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu w Tokio. Mają po kilkanaście lat i nie umieją wymówić słowa „kiełbasa“. Matej Bobrik z dystansem godnym antropologa i ciepłym humorem, opowie o ich zmaganiach – nie tylko
z językiem polskim, lecz także ze zderzeniem wyobrażeń z rzeczywistości.

Informacje o wszystkich projektach dofinansowanych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej znajdują się na stronie PISF.

Powrót