Sekcja Młodych Producentów na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym

logoKFF56_ 2016

Młodzi Producenci zrzeszeni w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych w wyraźny sposób zaznaczą swoją obecność na trwającym właśnie 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Reprezentanci Sekcji Młodych obecni będą zarówno w Konkursie Polskim, Konkursie Krótkometrażowym jak i zaprezentują swoje nowe projekty w trakcie wydarzeń branżowych: Doc Lab Poland, Docs to go! oraz Animated in Poland.

Krakowski Festiwal Filmowy to największa i najważniejsza impreza w Polsce prezentująca filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe. Podczas 56. edycji Festiwalu, trwającej właśnie w Krakowie, będzie wiele okazji by spotkać Młodych Producentów i zapoznać się z realizowanymi przez nich projektami.

Już we wtorek (31 maja) odbędzie się pitching projektów animowanych – Animated in Poland. Artur Wyrzykowski (Artcore) prezentować będzie swoją najnowszą krótkometrażową produkcję pt. Skafander Klingerta. To dobry prognostyk dla projektu, gdyż w ubiegłym roku w tej samej sekcji pojawił się
Locus – obecny w tegorocznym Konkursie Krótkometrażowym.

W tym roku filmy zrealizowane przez zrzeszonych w Sekcji producentów pokazane zostaną zarówno w Konkursie Polskim, jak i w Konkursie Krótkometrażowym, gdzie walczyć będą o główną nagrodę Festiwalu – Złotego Smoka. O najwyższe laury powalczy animacja Locus, prezentowana w programach dwóch konkursów – polskiego i krótkometrażowego. Producentem Locusa jest WJTeam (Wojciech Leszczyński, Justyna Rucińska, Anna Mroczek). Do walki o Złotego Lajkonika (Konkurs Polski) staje Nauka chodzenia, debiut dokumentalny Marcina Kopcia, wyprodukowany przez Dawida Janickiego i Joannę Szymańską (SHIPsBOY).

Jedynym polskim reprezentantem w konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic będzie film Ucho wewnętrzne w reżyserii Szymona Uliasza
i Magdaleny Gubały, którego producentką jest Magdalena Nowacka (MAGIC PRODUCTION). W sekcji Panorama zobaczymy dokumenty Cheerleaderki (prod. Maj Film, Jakub Maj), Gintrowski (prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Maria Pułaska-Białkowska) oraz animację Czarnoksiężnik z Krainy US (prod. WJTeam).

Krakowski Festiwal Filmowy to także okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych i prezentacji projektów, które dopiero są w przygotowaniu. W ramach programu Doc Lab Poland swój najnowszy projekt prezentować będzie Agnieszka Dziedzic (Sztuka zrozumienia, prod. Koi Studio). A na Co-production Market, czyli koprodukcyjnych spotkaniach polskich i zagranicznych producentów obecne będą: Małgorzata Wabińska (Entertain Pictures), Aleksandra Wojtaszek (Touch Films), Anna Zajączkowska (Afilm) oraz Joanna Szymańska (Shipsboy).

Powrót