Aga_Dziedzic_01_mini

Agnieszka Dziedzic

Pracuje w: Koi Studio, Warszawa

Producent filmowy, współzałożyciel Koi Studio. Brała udział w wielu międzynarodowych warsztatach takich jak Sources 2 i MAIA. Skończyła Historię Sztuki i Wiedzę o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim., jest także absolwentką Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. Jej pełnometrażowy debiut “Małe stłuczki” w reżyserii Oli Gowin i Irka Grzyba miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Rotterdamie w 2014 roku, był pokazywany i nagradzany na całym świecie. Jesienią 2014 film był wprowadzony do regularnej dystrybucji kinowej w Polsce.

Obecnie pracuje przy kolejnych filmach: polsko-niemieckim projekcie Whatever Happens Next w reżyserii Juliana Pörksena, oraz polsko-duńskim Days with Barbara, który powstaje wspólnie z Nimbus Film. Od września rozwija także project filmu familijnego Gang w reżyserii Marty Karwowskiej, który bierze udział w warsztatach Film For Kids.Pro organizowanych przez Nowe Horyzonty.

Jakich projektów szukam?

W Koi Studio uważamy, że filmy robi się przede wszystkim z myślą o widzach. Nie zamykamy się na żaden z gatunków. Chcielibyśmy tworzyć zarówno projekty artystyczne, przeznaczone do obiegu festiwalowego oraz publiczności poszukującej w kinie nowych rozwiązań, jak i ambitne kino popularne przynoszące widzom rozrywkę, refleksję i estetyczną satysfakcję. Naszym celem jest robienie filmów na wysokim poziomie artystycznym i technicznym, jednocześnie jednak kierowanych do szerokiej publiczności. Wierzymy, że z połączenia inteligentnego scenariusza i dopracowanego obrazu powstają filmy, które nawet w czasach gdy kinematografia staje się sztuką coraz bardziej elitarną, mogą znaleźć dużą widownię.

Realizacje:

Nasi producenci: