aut_janicki

Dawid Janicki

Pracuje w: SHIPsBOY, Warszawa

Dawid Janicki jest producentem, współzałożycielem firm: SHIPsBOY i VOSTOK8. Ukończył UMK w Toruniu na wydziale Archeologii podwodnej i PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Produkcji, a także kurs dla Kreatywnych producentów w Szkole Wajdy. Przez wiele lat współtworzył Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage oraz Międzynarodowy Festiwal Reportażu i Dokumentu Telewizyjnego – Camera Obscura.

Jako producent ma na swoim koncie kilka filmów realizowanych w programie “30 minut” Studia Munka w tym wyróżnione na Festiwalu w Locarno “Serce do walki”. Zrealizował wiele produkcji dokumentalnych, m.in. projekty filmowe na Syberii. W kinie pełnometrażowym zadebiutował jako producent filmem “Z miłości” w reż. Anny Jadowskiej.

Jego ostatnim osiągnięciem jest cykl filmów łączących dokument, fabułę i animację pt. “Portrety wojenne”. Premiera odbyła się we wrześniu 2014 roku, w 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Jakich projektów szukam?

Szukam tekstów poruszających problemy ludzi w młodym wieku, dotyczących wszystkiego, co pierwsze – pierwszych miłości, pierwszych porażek, pierwszych spotkań z własnymi ograniczeniami, odkryć własnej niezależności, siły i pasji. Interesują mnie historie o dojrzewaniu, o buncie, o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, opowiedziane prostym językiem, dziejące się w świecie realistycznym o wyraźnie zarysowanym charakterze (np. współczesne subkultury młodzieżowe).

Realizacje:

Nasi producenci: