wabinska

Małgorzata Wabińska

Pracuje w Entertain Pictures, Łódź

Absolwentka Wydziału Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi, Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy oraz Marketingu i Strategii Marketingowych w Szkole Głównej Handlowej
w Warszawie. Studiowała także Ekonomię i Ekonometrię na Uniwersytecie Łódzkim oraz ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu.

Brała udział w programach i warsztatach: MAIA, SCENE Insiders, DOC Lab Poland, DOK Incubator
i Structural Constellations. Absolwentka EAVE Marketing oraz rocznego, międzynarodowego programu dla producentów filmów dokumentalnych EURODOC.

Uczestniczyła z projektem “Diagnoza” w reżyserii Ewy Podgórskiej w Docu Talents from the East w Karlowych Warach oraz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na Marché du Film. “Diagnoza” została wyróżniona podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego – jako najbardziej rozwinięty projekt w ramach Doc Lab Poland. Jest to jej pełnometrażowy debiut producencki.

Posiada doświadczenie jako kierownik produkcji, koordynator postprodukcji dźwięku, project i marketing manager. Współpracowała z firmami produkcyjnymi oraz przy festiwalach filmowych. Była współautorem
i koordynatorem projektu o historii pierwszej w powojennej Polsce wytwórni filmów fabularnych.

Jakich projektów szukam?

Interesują mnie projekty, które są na wczesnym etapie rozwoju: autorskie i kreacyjne filmy dokumentalne (wszystkie metraże), projekty cross-mediowe i krótkometrażowe filmy fabularne.

Realizacje:

Nasi producenci: