aut_habior

Marta Habior

Pracuje w: NO SUGAR FILMS, Warszawa
Profil na IMDB

Urodzona w 1981. Absolwentka Akademii Ekonomicznej. W 2009 roku ukończyła studia podyplomowe dla producentów filmowych. Doświadczenie w produkcji zdobywała od 2005 roku produkując filmy fabularne, dokumentalne, reklamowe a także duże przedsięwzięcia telewizyjne. Początkowo jako asystent i koordynator produkcji, następnie 2gi reżyser biurowy, kierownik produkcji, obecnie pracuje jako producent, producent  liniowy oraz  wykonawczy. Od 2014 wykładowca WRiTV w Katowicach. (Development filmowy oraz Zarządzanie Procesem Produkcji Filmowej i TV). 

Założycielka i Producent Kreatywny NO SUGAR FILMS.

Pracuje głównie w środowisku międzynarodowym. Jako samodzielny producent serwisowała szereg produkcji na terenie Polski dla producentów z UK, US, FR, NO, AU, ES, DE.  Pracowała również jako producent liniowy m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Wlk. Brytanii. Ceni wysokie standardy pracy i stara się je wdrażać do rodzimych realizacji. Nieustannie inwestuje w edukację i networking uczestnicząc w międzynarodowych warsztatach, programach szkoleniowych, festiwalowych i targach. Członek sekcji młodego producenta oraz Europejskiego Forum Właścicielek Firm.

Jakich projektów szukam?

No Sugar Films jest firmą produkcyjną, mającą ambicję współpracować kreatywnie z polskimi i europejskimi utalentowanymi twórcami których celem jest kolektywne tworzenie filmów autorskich, festiwalowych, ważnych, zabawnych i wzruszających.

Mantrą No Sugar jest „no nonsence, no sugar coating“. Chcemy opowiadać inspirujące historie, wzruszać, łączyć, budzić emocje i refleksje. Wierzymy, że kino jest i pozostanie istotnym medium opowiadającym ważne i inspirujące historie, kształtującym wyobraźnię oraz tożsamość widzów. Dlatego traktujemy naszą pracę odpowiedzialnie i rozważnie wybieramy projekty.

Szukamy przede wszystkim projektów, które nas porwą, które pokochamy i dla których z radością poświęcimy miesiące i lata życia na pracy z kolejnymi wersjami scenariusza, na spotkaniach i w papierach, aplikacjach, funduszach – aż do szczęśliwego finału.  Chcemy pomagać utalentowanym twórcom opowiadać historie i dzielić się nimi ze swoją publicznością. Skupiamy się się na tematach uniwersalnych,
o potencjale koprodukcyjnym, ale przeczytamy i podzielimy się refleksją na temat każdego scenariusza czy pomysłu.

Realizacje:

Nasi producenci: