Przemyslaw_Miekinia

Przemysław Miękinia

Pracuje w Before My Eyes, Warszawa

Producent filmowy, założyciel i współwłaściciel firmy producenckiej Before My Eyes. Ukończył wydział Produkcji w Szkole Filmowej w Łodzi. Aktualnie jest doktorantem na tej uczelni.

Produkuje pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne. Są to zazwyczaj projekty o potencjale międzynarodowym, a większość jego filmów to koprodukcje europejskie. Jeden z jego krótkich metraży – „Fragmenty“ w reż. Agnieszki Woszczyńskiej został wybrany w 2014 roku do konkursu Quinzaine des Réalisateurs (Directors’ Fortnight) w Cannes. Na swoim koncie ma również wiele produkcji Studia Munka oraz reklamy i teledyski.

Obecnie pracuje nad pełnometrażową fabułą Grzegorza Zaricznego “Piecyk” oraz polsko-rumuńską koprodukcją dokumentalną „Koniec świata w Dolinie Łez“ Jarosława Wszędybyła.

Jakich projektów szukam?

W swojej pracy szczególny nacisk kładę na development – rozwój scenariusza oraz rozwój strony realizacyjnej i produkcyjnej. Chcę tworzyć filmy mające potencjał międzynarodowy zarówno pod względem budowania koprodukcji jak i (finalnie) docierania do światowej widowni.

Realizacje:

Nasi producenci: