aut_leszczynski

Wojtek Leszczyński

Pracuje w: WJTeam, Łódź

Absolwent Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi oraz informatyki na Politechnice Łódzkiej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in jako kierownik produkcji fabuły, dokumentu, a później już jako producent głównie przy filmach animowanych. Przez dłuższy czas współpracował ze studiem Se-Ma-For przy realizacji wielu filmów animowanych m.in. przy filmach barci Quay czy Marka Skrobeckiego.
Od kilku lat razem z Justyną Rucińską i Anną Mroczek współtworzy zespół producencki WJTeam, który zajmuje się produkcją filmową. W profilu firmy wyraźnie dominuje film animowany, jednak w swoich projektach nie ogranicza się wyłącznie do tego gatunku, łącząc animację, film fabularny i dokumentalny.
Jako producenci wiodący, Wojtek, Justyna i Anna są także odpowiedzialni za produkcję filmów autorskich m.in. filmu: Anny Błaszczyk – „Trzej Królowie”, Balbiny Bruszewskiej – „Czarnoksiężnik z krainy U.S.” czy Natalii Brożyńskiej – „Doradcy króla Hydropsa”. WJTeam jest, także producentem i koproducentem teledysków dla takich zespołów jak T. Love, Daddy’s Cash and John Lee Hooker Jr. czy O.S.T.R. Studio posiada szeroką ofertę usług zaczynając od wczesnych faz przygotowania projektu poprzez kompleksowe ich prowadzenie wraz z obsługą planów, budowę scenografii i rekwizytów, aż po wykonywanie zdjęć, making of, a także post-produkcję. W 2013 WJTeam zostało nominowane m.in. do YACH Film 2013 w kategorii Plastyczna Aranżacja Przestrzeni.
Wojciech Leszczyński jest jednym z pomysłodawców i założycieli Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji (SPPA).

Jakich projektów szukam?

Jesteśmy zainteresowani nietuzinkowymi projektami, które w kreatywny sposób potrafią wykorzystać możliwości jakie daje animacja.

Realizacje:

Nasi producenci: