aut_zuzai

Zuzanna Król

Pracuje w: Wajda Studio, Warszawa

Producent, kierownik produkcji. Absolwentka Wydziały Radia i Telewizji im. Krzysztof Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Magister Nauk Politycznych. Ukończyła pierwszą edycję Kursu dla Producentów Kreatywnych w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Z zamieszkania Warszawianka, z pochodzenia Ślązaczka.

Producent krótkometrażowych filmów fabularnych („Brzydkie słowa”, „Strażnicy“, „Gry”) oraz filmów dokumentalnych, reklam.
Swoje doświadczenie szlifowała również przez ponad 3 lata jako kierownik produkcji i producent reklam w firmie Marymont Films dla takich klientów jak: Tyskie, Getin Bank, Glaxo Smith Kline, Vichy ; Przez 2 lata pracowała jako członek działu produkcji Instytucji Filmowej Silesia Film.
Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. produkcji w Wajda Studio.

Jakich projektów szukam?

Projekty, które mogę określić mianem wymarzonych przede wszystkich charakteryzują się dla mnie ciekawą historią i ciekawy bohaterem. To są dla mnie dwa najważniejsze czynniki współdecydujące o zainteresowaniu danym projektem. W kręgu moich intensywnych zainteresowań są filmy o miłości oraz filmy biograficzne, o ciekawych postaciach, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej osoby, która by ich historię zekranizowała. Cenię dokument, ale moje serce skradła fabuła. Szukam projektów, które będą zrozumiałe nie tylko w Polsce. Obecnie dostęp do filmów jest nieograniczony w czasie i miejscu, dlatego moim celem jest produkowanie scenariuszy, które dotrą do szerokiej rzeszy odbiorców. Dzisiaj, jak nigdy wcześniej, mamy ku temu warunki.

Realizacje:

Nasi producenci: