Zwiastun produkcji Shipsboy już w sieci!

(c) Shipsboy/Portrety Wojenne

(c) Shipsboy/Portrety Wojenne

ZOFIA WICHŁACZ I ELIZA RYCEMBEL W NOWYM ZWIASTUNIE SERII „PORTRETY WOJENNE. KOBIETY”

W Internecie zadebiutował zwiastun nowej odsłony „PORTRETÓW WOJENNYCH”. Nagradzana seria powraca, by przybliżyć widzom biografie pięciu bohaterskich kobiet. W rolach głównych m.in.: Zofia Wichłacz i Eliza Rycembel.

„PORTRETY WOJENNE. KOBIETY” to opowieść o pięciu Polkach, które położyły na szali własne życie, broniąc naszego kraju podczas II Wojny Światowej. To seria dokumentalno-historyczna, na którą składa się pięć filmów mówiących o walce, determinacji i poświęceniu w imię wolności. Każdy z filmów łączy w sobie elementy historyczne (archiwalia) i popkulturowe (stylistyka komiksu), trafiające w nowoczesny sposób przede wszystkim do młodego widza. Za kamerą stanie piątka młodych, utalentowanych reżyserów: Jędrzej Bączyk, Karolina Bielawska, Marcin Kopeć, Aleksandra Terpińska i Michał Wnuk, a w rolach głównych występują: Zofia Wichłacz, Eliza Rycembel, Małgorzata Lipmann, Anna Kociarz
i Anna Radwan.

Nie chcemy tworzyć „filmowych pomników– mówi Dawid Janicki, producent
i pomysłodawca serii – Nie mają to być portrety bohaterek bez skazy, ale kobiet, które mimo strachu i wątpliwości znalazły w sobie odwagę i determinację by działaniem wyrazić opór przeciwko okupantom. Chcemy pokazać proces przemiany, któremu świadomie się poddały, a który ze zwykłych kobiet uczynił z nich Bohaterki. Często są to postacie zapomniane, przyszedł czas by odkurzyć ich legendy!
„PORTRETY WOJENNE. KOBIETY” łączyć będą elementy materiałów archiwalnych, dokumentalnych rozmów i fabularnych rekonstrukcji, zrealizowanych
w wystylizowanej, komiksowej konwencji. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy niepowtarzalny efekt, który już w pierwszej serii „Portrety Wojenne”, odświeżył gatunek dokumentu historycznego – dodaje Janicki. Za wizualną stronę projektu odpowiada Michał Araszewicz.

Producentem „PORTRETÓW WOJENNYCH. KOBIETY” jest Shipsboy. Seria jest obecnie na etapie pre-produkcji, a jej realizację wspierają Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa, Telewizja Polska oraz Artcore. Gotowe odcinki „PORTRETÓW WOJENNYCH. KOBIETY” zobaczymy w roku 2018. Pierwszą serię „PORTRETY WOJENNE” można obecnie oglądać na Netflixie.

Link do trailera: www.portretywojenne.com

Powrót